Седмо място за U 11 на „Сандански къп”

26 Февруари 2018, 13:52     0

U11 на „Ботев”-Враца приключи участието си на турнира „Сандански къп“ с победа. Възпитаниците на Тодор Гарев  и Илиян Маринов надиграха с 4:1 връстниците си от „Локомотив”-Горна Оряховица. Митко Панов откри резултата с прехвърлящ удар в 12-ата минута. Осем минути по-късно Божидар Джунов се измъкна от защитата и удвои преднината на ботевци. Малко по-късно „железничарите“ намалиха с помощта и на гредата. В края на първата част Цветислав Цветанов с ефектен удар по диагонала вкара за 3:1. След почивката след перфектна комбинация между Панов и Джунов бе оформено и крайното 4:1 в полза на врачани. В предпоследната среща от турнира в Сандански малките ботевци отстъпиха на „Литекс” с 0:3. Неразбирателство в защитата доведе до 2 гола за ловчанлии през първата част. При 0:0 малшанс попречи на Цветислав Цветанов да вкара от фаул, след като ударът му мина на сантиметри от гредата. През втората част с автогол фаворитът стигна до класиката. Въпреки поражението, треньорът Тодор Гарев остана доволен от представянето на възпитаниците си. В крайното подреждане на турнира „Сандански къп 2018” отборът на „Ботев” се нареди на седма позиция. Според предварителната програма за подготовка на U 11 момчетата на Тодор Гарев и Илиян Маринов трябваше да играят контролна среща на 1 март във Враца. Тогава връстниците им от „Монтана” трябваше да им върнат визитата, но заради усложнената зимна обстановка в страната проверката ще бъде отменена. Първенството при U 11 стартира в края на следващия месец.