„Монтана” разгроми „Локо”-София с 4:0

06 Март 2018, 14:24     0

„Монтана” разгроми с 4:0 тима на „Локомотив”-София в дербито на 19-ия кръг във Втора професионална футболна лига. В началните минути на двубоя на стадион „Огоста” нищо не предвещаваше, че домакините ще спечелят убедително срещата. Играта се водеше предимно в центъра на терена. В 16-ата минута Тони Тасев центрира от корнер и Кристиян Димитров с глава прати топката до дясната греда. 4 минути по-късно Сергей Георгиев се възползва от центриране отдясно на Даниел Георгиев и преодоля вратаря Ефремов за 1:0. До почивката тимът на „Монтана” пропусна още две възможности за гол, отново след удари на Сергей Георгиев. В средата на второто полувреме столичните железничари останаха с 9 души на терена, след като за втори жълти и респективно червени картони играта напуснаха Емил Виячки и капитанът Александър Бранеков. Домакините се възползваха от численото си преимущество и 80-ата минута Иван Коконов удвои преднината на „Монтана”. Шест минути по-късно отново той бе точен за 3:0, след като засече с глава центриране на Тодор Колев, а в 90-ата минута оформи своя хеттрик с удар от воле, а с това и крайното 4:0 в полза на „Монтана”.