Бдин завърши наравно с дубъла на Лудогорец

07 Май 2024, 19:26

Дубълът на Лудогорец завърши 2:2 с Бдин (Видин) в мач от Втора професионална лига. "Орлите" имаха предимство на терена и през двете полувремена на срещата.

Още в началните минути след първия съдийски сигнал пред Росен Иванов имаше възможност да открие резултата, но ударът му мина встрани от вратата на Бдин. Пръв за Лудогорец отбеляза Йоан Йорданов в 17-тата минута. Няколко минути по-късно гостите успяха да изравнят резултата. Последваха още голови възможности за дублиращия отбор на орлите, спасени от стража на видинчани. Йоан Йорданов успя да удвои преднината преди края на полувремето. На почивката двата тима се разделиха при резултат 2:1 в полза на Лудогорец II. През второто полувреме нов жълт картон за Росен Иванов остави "зелените" с човек по-малко. Гостите успяха да оползотворят предимството, оформяйки равенство 2:2. Натискът на "орлите" продължи и в добавените минути, но в условията на проливен дъжд, не доведе до ново попадение. Малко преди края за два жълти картона бе изгонен и играч на Бдин.