България загуби от Финландия

12 Октомври 2020, 19:46     0

След като не успя да се класира за Европейското първенство през 2021, българския национален отбор допусна и първа загуба в своята история от Финландия. “Трикольорите” преклониха глава, като гост на съперника в Хелзники с 0:2. Българите имаха няколко добри ситуации на “Олимпийския стадион” във финландската столица, но до гол не се стигна и Лукаш Храдецки успя да запази мрежата си чиста. До този момент България нямаше загубени точки срещу този съперник, след като от седем мача имахме седем успеха. Двата гола за Финландия паднаха през второто полувреме, в 52 мин. Робърт Тейлър откри резултата, а четвърт час по-късно Фредрик Йенсен удвои. По този начин “лъвовете” продължават да нямат победа в новата кампания в турнира Лигата на нациите и са на последното четвърто място в групата си, с 1 тояка и голова разлика 1:4.