Злато за Митко Ценов от Софийския маратон

17 Октомври 2017, 16:59     0

Митко Ценов от СК „Атлет“-Мездра завоюва златния медал в бягането на 10 километра, което бе част от програмата на 34-ия Софийски маратон. Възпитаникът на Йоло Николов финишира с време от 33 минути и 25 секунди. Ценов изпревари Стоян Владков и съотборника си Иво Балабанов. При жените в същата дистанция първа финишира Оливейра Йевтич от Сърбия. В бягането на 10 километра се включиха около 1 000 човека, като допълниха рекордната 4 000-бройка от бегачи във всички дисциплини на Софийския маратон.
Димчо Мицов от „Рилски атлет“-Самоков и Радосвета Симеонова от „Добруджа 99“-Добрич са шампионите на страната ни в маратона. Те дадоха най-предно класиране сред българските атлети, стартирали в столицата. Кенийците Кристин Оиго и Нилсън Черутич се наложиха в полумаратона на 21 километра, където най-добре от българите се представи треньорът на мездренския клуб Йоло Николов. Той се класира на пето място, след като финишира за 1 час, 7 минути и 39 секунди.