Златен медал за Катя Василева

29 Декември 2017, 13:50     0

Коледен Републикански турнир „Купа България” по стрелба с пистолет за служители на МВР се проведе в Смолян за осма поредна година. Организатор на мероприятието е Спорта асоциация на МВР и ОДМВР – Смолян. Турнирът се проведе в три поредни дни. Участие взеха 120 състезатели от 24 отбора от областни и главни дирекции на МВР от цялата страна. В комплексното класиране купата грабна отборът на ОДМВР-Пазарджик. В отборното класиране при мъжете първото място си извоюва отбора на СОБТ /специализиран отряд за борба с тероризма/. А при жените първи станаха стрелците от Академия на МВР. В индивидуалното класиране при мъжете на първо място се нареди Пламен Данев от ОДМВР – Кърджали. Ивайло Флоров и Николай Милушев от СК „Спартак” – Враца успяха да преминат квалификациите за финал и се наредиха в класацията на най-добрите 30 стрелци за 2017г. в страната. В призовото класиране Ивайло Флоров е шести. За пореден път през настоящата година стрелецът от „Спартак” – Враца Катя Василева показа бърза и точна стрелба. Това й осигури челната позиция в индивидуалното класиране при жените в традиционния Коледен турнир „Купа България” по стрелба с пистолет. Купите и грамотите бяха връчени от директора на ОД МВР – Смолян старши комисар Николай Димов. С традиционния коледен турнир по стрелба в Смолян достойно завършва годината за състезателите по стрелба от СК „Спартак- Враца“, като  пожеланието за  2018 година е  да  е по-успешна и благодатна за спорта