Загуба за волейболистите на „Спартак”

16 Януари 2018, 15:56     0

Загуба регистрираха волейболистите на „Спартак” в първия си мач за 2018 година. Врачани претърпяха поражение от „Булдогс”-София с 3:1 гейма. Двубоят се игра в залата на Биологическия факултет на СУ. Мачът започна равностойно, но след първото техническо прекъсване „Спартак” дръпна в резултата и затвориха частта при 25:16 точки, след добри изяви в атака и от линията за сервис. Вторият гейм не тръгна никак добре за гостите като при първото техническо прекъсване изоставаха с 5 точки. Разликата се запази до средата на гейма, след което серия от добри сервиси на противниковия разпределител, разколеба посрещането на врачани и гейма бе затворен при 25:13 точки. В третата част „Спартак” направи промени в ротацията и играта вървеше точка за точка. Врачани имаха 3 възможности да спечелят гейма, но допуснаха грешки в решаващите отигравания и загубиха с 29:27 точки. В четвъртата част сякаш отборът бе загубил хъс за победа въпреки доброто начало на гейма, но в крайна сметка загуби с 25:19 точки. „Отборът не показа най-добрата си игра. Основен проблем се яви нетрадиционно неефективната атака и блокиране на противниковите нападатели. Също така имаше пропуски в посрещане и най-вече защита”, коментира капитанът на тима Владислав Карталов. Освен него в мача играха още: играещият треньор Владимир Влахов, Георги Божинов, Петър Петров, Станислав Герганов, Искрен Иванов и Димитър Найденов. Следващият мач на „Спартак”-Враца е на 21 януари - неделя. Тогава врачани отново гостуват, този път на „Рево Волей”. Първата среща между двата тима завърши с категорична победа с 3:0 гейма за „Спартак”.