Ветераните на „Ботев” победиха „Локо”-Мездра след дузпи

17 Ноември 2017, 15:49     0

Ветераните на „Ботев”-Враца отстраниха „Локомотив”-Мездра с общ резултат 5:4 след дузпи в Областното първенство и се класираха за следващия етап на шампионата.  В редовното време срещата завърши наравно 1:1. Двубоят, който се игра на стадион „Христо Ботев” в Криводол започна равностойно, като първата възможност се откри пред врачани в 11-ата минута.  Александър Миков стреля от воле, но топката премина близо до гредата. Всичко по-интересно се случи през втората част. Десислав Русев изведе напред железничарите, но в последните минути на мача Георги Янев изравни. Така се стигна до изпълнението на 11-метрови наказателни удари, където по-концентрирани бяха врачани, които спечелиха с 4:3. Точни от бялата точка бяха Ивайло Димитров, Николай Нинов, Иван Иванов и Георги Янев. Единственият пропуск направи Валентин Лилов. За тима на „Локомотив” вкараха Десислав Русев, Мариян Герасимов и Илия Илиев. Росен Емилов нацели гредата, а ударът на Траян Радулов бе париран от вратаря на врачани Цветан Димитров. Така след успеха над „Локомотив”-Мездра ветераните на „Ботев” се класират за следващия етап от шампионата, който ще се проведе през пролетта. Тогава врачани ще се  изправят срещу първенеца на Монтанско – „Пъстрина”. По всяка вероятност двубоят ще се играе отново на стадиона в Криводол.