Убедителна победа за „Монтана” в Суперлигата

05 Февруари 2018, 14:28     0

Отборът на "Монтана" записа 13-та си победа от началото на сезона във волейболната  Суперлигата. В среща от 17-ия кръг, играна пред 600 зрители в зала „Младост”, възпитаниците на треньора Даниел Пеев се наложиха с 3:0 над "Добруджа"-Добрич след час и 14 минути игра. Гостите трябваше да се справят без своя капитан Димитър Маринков, който заради семейни причини не пътува с отбора. Първият гейм волейболистите на "Монтана" взеха с 25:14. Интрига в мача имаше само във втория гейм, който домакините затвориха с 26:24. В третата част монтанчани изпитваха затруднение само до второто техническо прекъсване, след това намалиха грешките и не допуснаха изненада. Младежкият национал на Русия Кирил Клетс реализира 13 точки (2 аса), с които стана топ-реализатор на мача.