Убедителна победа за младшата възраст

16 Март 2018, 16:40     0

Убедителна победа постигна тимът на „Ботев”-Враца на старта на пролетния полусезон при младшата възраст в зона „Враца”. Момчетата на Любен Любенов разгромиха като домакини с 6:0 връстниците си от „Локомотив”-Мездра. Двубоят се игра на терена с изкуствено покритие в спортен комплекс „Христо Ботев”. Още във втората минута след центриране от корнер Денис Русинов откри резултата. В 10-ата минута Васил Петровски изведе Русинов и той с прехвърлящ удар удвои преднината на врачани. В началото на второто полувреме след разбъркване в наказателното поле Валентин Георгиев вкара за 3:0. В 52-ата минута Денис Русинов бе изведен зад гърба на защитата и с прехвърлящ удар оформи своя хеттрик за 4:0. Пет минути по-късно Веселин Янчев от гостите си отбеляза автогол за 5:0. В 60-ата минута главният рефер Росен Гановски отсъди дузпа в полза на гостите заради нарушение в пеналта. Зад топката застана Кристиян Кирилов, но вратарят на врачани Денис Йонков спаси. В 74-ата минута Ивайло Тодоров от дузпа оформи крайното 6:0 в полза на „Ботев”. В следващия кръг отборът на „Ботев”-Враца гостува на втория във временното класиране „Чавдар 1957” - Бяла Слатина. Във временното класиране врачани заемат първото място с актив от 25 точки и голова разлика 52:0, след 8 победи и едно равенство.