U 19 загуби от „Пирин” при дебюта на Кунчев

12 Март 2018, 17:08     0

U 19  на „Ботев”-Враца претърпя поражение с 1:4 от „Пирин”-Благоевград при дебюта на Ивайло Кунчев начело на тима. Двубоят бе от 18-ия кръг на първенството в елитната група. Срещата започна отлично за домакините и още във втората минута Веселин Русинов беше фаулиран в наказателното поле от вратаря Любомир Георгиев и главният рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Стелян Иванов, който не сгреши за 1:0. Гостите реагираха веднага и атаките към вратата на врачани се заредиха една след друга. Първо Константин Нитев имаше възможност да изравни, но ударът му от няколко метра излезе в аут. Малко по-късно Кирил Дамбов изпробва рефлексите на стража на врачани, а Валентин Шляков не уцели опразнената врата. Централният защитник на ботевци Йордан Йорданов пък предотврати сигурен гол с решителна намеса в последния момент. В 30-ата минута врачани можеха да изравнят. Грег Мицов подаде към Русинов, който я насочи към незащитената врата, но в последния момент Антонио Геров я изби пред голлинията. В ответната атака благоевградчани стигнаха до равенство с попадение на Шляков. През второто полувреме „Пирин” диктуваше темпото на игра и логично реализира 3 гола. В 53-ата минута Шляков отблизо вкара за 1:2 след пас от фланга на Асен Крушовски, а четири минути по-късно отново той бе точен за 1:3. В 64-ата минута Тодор Смиленски с глава оформи крайното 1:4 след изпълнение на фаул. В следващия кръг отборът на „Ботев” гостува на „Монтана”. Двубоят ще се играе на 15 март – четвъртък от 14.30 часа на стадион „Огоста”.