U 17 загуби от „Левски - Раковски”

05 Февруари 2018, 14:32     0

U17 на „Ботев”-Враца отстъпи с 0:2 на „Левски Раковски” в контролна среща, играна на изкуствения терен в спортен комплекс „Христо Ботев”. Първата възможност за гол се откри пред гостите от София още в 5-ата минута, но Георги Цветанов предотврати  опасността. Последваха силни минути и за възпитаниците на Любен Любенов. В 22-ата минута Алекс Иванов се измъкна зад защитата, но ударът му по диагонала бе спасен от вратаря. Малко по-късно изстрел на Ивайло Тодоров срещна гърба на бранител. Удар от фаул на Цветанов пък премина над напречната греда. В 29-ата минута след центриране от корнер Симеон Митев с глава прати топката в мрежата на врачани за 0:1. В 39-ата минута Християн Ивов пропусна да накаже грешка на стража на софиянци. На почивката и двамата наставници направиха куп смени и играта се разпокъса. В 46-ата минута с изстрел в обратния ъгъл Алекс Миков оформи крайното 0:2. Вилямс Валериев имаше възможност за почетно попадение за домакините, но ударът му с глава мина покрай страничния стълб. Следващата проверка на U 17 на „Ботев”-Враца е в сряда – 7 февруари. Тогава врачани гостуват на връстниците си от „Монтана”. В контролата с „Левски - Раковски” треньорът на врачани Любен Любенов пусна в игра: Денис Йонков, Георги Цветанов, Вилямс Валериев, Славян Бойков, Християн Илиев, Николай Иванов, Ивайло Тодоров, Алекс Иванов, Християн Ивов, Ралин Тодоров, Валентин Георгиев, Константин Иванов, Кристиян Букерешки, Борислав Кискимски, Николай Ангелов, Деян Пророков и Георги Чобанов.