Три златни медала за атлети ветерани

27 Юни 2018, 17:33     0

Трима врачани спечелиха златни медали от държавното първенство по лека атлетика за ветерани. Състезанието се проведе в Пловдив и в него участваха 165 състезатели от 9 отбора при жените и 15 тима при мъжете. Юлияна Борисова от СК „Олимпия-Враца”,  бе единствената представителка на нежния пол от региона. Тя спечели златото на 200 м в своята възрастова група. Сергей Стаменов пък стана шампион в сектора за хвърляне на диск при 55-59-годишните. При по-горната възрастова група до 65-год. златен медал завоюва Иван Терзиев отново в хвърляне на диск. В отборното класиране при жените първи завършиха „Атлетик-2002” - Варна с 93 т. Втори останаха НСА София с 42 т.,  а третата позиция заслужиха „Правец-92” с 36 пункта. Варненският клуб стана шампион и при мъжете  със 139 т., а по 101 т. събраха представителите на „НСА” и „Габрово”. В общото отборно класиране първенец е „Атлетик-2002”-Варна с 232 т., пред „НСА” със 143 т. и „Габрово” със 116 т. За съжаление мнението на организаторите на надпреварата е, че участниците намаляват.