Тежка загуба за U 19 от „Славия”

26 Февруари 2018, 13:53     0

„Ботев”-Враца претърпя поражение като домакин с 2:8 от „Славия” в мач от 16-ия кръг на първенството в елитната група U 19. Двубоят се игра изкуствения терен в спортен комплекс „Христо Ботев”. Силният снеговалеж и студеното време затрудниха футболистите и от двата отбора, но в обстановката по-бързо се ориентираха столичани. Първата им опасност бе още в 5-ата минута след удар от фаул, но вратарят Константин Иванов спаси. В 16-ата минута гостите откриха резултата, след като Пламен Петров елиминира двама бранители и прати топката в горния ляв ъгъл за 0:1. Врачани отвърнаха с мощен удар на Алексзандър Петров от дистанция, но бе отразен от стража на столичани. След почивката „Славия” определено диктуваше темпото на игра и попаденията не закъсняха. В 46-ата минута Пламен Петров удвои преднината, но в ответната атака Иван Велчев намали на 1:2. В 56-ата минута Христо Танчев вкара за 1:3. В 65-та и 70-та минути Димитър Стоянов и пак Петров направиха резултата 1:5. В 72-ата минута Тодор Горанов намали на 2:5. В рамките само на десет минути от 76-ата до 87-ата минути столичани оформиха крайното 2:8 с попадения на  Илиян Кръстев, Пламен Петров и Павлин Христов. В края на мача заради спречкване помежду си бяха отстранени Алексзандър Петров от „Ботев” и Тодор Йонов от „Славия”. В следващия кръг врачани гостуват на връстниците си от „Дунав”-Русе. Двубоят ще се играе на 2 март от 14.30 часа. Във временното класиране момчетата на Любен Любенов заемат предпоследното – 15-о място само с 5 точки. Лидер е съставът на „Лудогорец” с 37 пункта.