Сребро за Митко Ценов в Истанбул

16 Януари 2018, 15:53     0

Митко Ценов финишира втори в бягането на 1500 метра по време на международния турнир в зала в Истанбул-Турция. Това бе първи старт за атлета от Мездра за 2018 година. Ценов спечели сребърния медал с време 3:53.83 минути. Преди мездренчанина завърши само представителят на домакините Левент Атес, който спря хронометъра на 3:51.10 минути. Трети се нареди неговият сънародник Бурак Йоздемир с 4:04.82 минути. Следващият старт на Ценов на 1500 метра ще е на 27-28 януари на Националния шампионат в зала за състезатели под 20 години, където той ще бяга извън класирането. Седмица по късно спортист №1 на Мездра ще участва и в шампионата на България за мъже в столичната зала „Асикс Арена”. Целта, която стои пред него е покриване на норматива на 1500 метра за участие на Световното първенство в зала в началото на март в Бирмингам - Великобритания, който е 3:39.50 минути.