„Спорт за всички“

17 Май 2018, 18:57     0

По повод Деня на българския спорт днес  Община Враца и Българската асоциация „Спорт за всички“, организираха лекоатлетическа щафета. Спортната проява бе открита от кмета Калин Каменов, който заяви, че Враца е един от малкото градове в страната, който развива активно своята спортна инфраструктура. Надпреварата се проведе на алеите в спортния комплекс”Христо Ботев”, а в нея участие взеха представители от 15 училища на територията на общината. Участниците се състезаваха в три възрастови групи – III-IV клас , V- VIII клас и  IX-XII клас. При щафетата за деца 3-4 клас победител стана НУ. СВ Софроний Врачански втори останаха НУ”Иван Младенов” а трето място се класираха ОБУ”Христо Ботев” Баница.Най оспорван се получи старта при 5-8 клас където ППМГ Акдемик Иван Ценов” спечели с малка разлика пред СУ ”Козма Тричков” на трета позиция остана СУ „Св. Климент Охридски”. При най-големите 9-12 клас СУ „Св. Климент Охридски” беше категоричен победител, със сребърните медали се окичи ППМГ „Акдемик Иван Ценов” бронзовите отличия останаха за СУ „Христо Ботев”. Треньорите по лека атлетика във Враца останаха доволни от състезанието.  За победителите в щафетата бяха осигурени награди.