Шест тима от Враца на 1/8 - финали в Бов

12 Юни 2018, 15:54     0

Шест отбора от БАМФ Враца се класираха за 1/8-финалите на „световното” в Бов. Това са – „Евъргрийн” /Сенегал/, „БГ Ойл” /Перу/, „Атлетик 1996” /Дания/, „Тимак Агро” /Англия/, „Криста Лом” /Русия/ и „Игрис Махала” /Саудитска Арабия/. Световното първенство по мини футбол в с. Бов е копиращо страните и формата в Русия. Врачанските формации са пълни с майстори и се представиха на много високо ниво. ”Игрис Махала” се класира на първо място в група „А” след две победи срещу „Криста” Лом с 4:0 и 3:1 над „Изи Кредит”. Бг Ойл и „Атетик 1996” играха заедно в група „C”. Двубоят между двата врачански тима завърши с победа 1:0 за отбора воден от Цветан Атанасов, който е сочен и за основен фаворит за спечелване на турнира. ”Евъргрийн” попадна в най-силната група „H”, но отборътизграден от ветерани успя да се пребори за второто място с две победи. Младите таланти на „Тимак Агро” са една от приятните изненади. Те показаха класа и спечелиха 6т. с които се класираха напред. Турнирът е много добре организиран и остава страхотни впечатления в участниците. Директните елиминации ще се състоят на 16 юни на стадиона в село Бов. Още на 1/8 финалите се срещат две двойки от Враца, „Бг ойл” –„Криста” Лом играят от 10:35 часа, а по същото време съперници са „Атлетик 1996”-„Игрис Махала”. „Евъргрийн” играе за попадане в 1/4-финалите срещу „Миньор” Томсън от 11:45ч., а от 11:10 „Тимак Агро” ще има трудната задача да преодолеят „Гробарите” от София.