Седем медала за „Ботев 93” при мъжете и жените

19 Февруари 2018, 17:15     0

Седем медала завоюваха състезателите от СК „Ботев 93” в Дължавния личен шампионат по борба за мъже и жени. Домакин на надпреварата бе Сливен. Спортист №1 на Враца за 2017 година Йоан Димитров доказа класата си и спечели шампионската титла при 87-килограмови. На финала той се наложи над Владимир Стойчев от „НСА-Академик”-София. Димитров заслужи и приза за най-техничен състезател в надпреварата. Съотборникът му Мариян Маринов пък се нареди на трето място в категорията. В категория до 63 килограма отлично се представи юношата на врачанския клуб Георги Тодоров, който също завоюва бронзов медал. При 67 – килограмовите Николай Иванов от Враца е 8-и. Съотборникът му в „Ботев 93” Георги Берчев се задови със среброто в категория до 72 килограма, след като във финала отстъпи от арменеца Айк Мнацканян от „Миньор”-Перник. Стоян Кубатов и Едуард Евтимов от врачанския клуб пък са съответно 7-и и 21-и. В категория до 82 килограма бронзови медалисти са Кристиян Илиев и Светослав Николов от „Ботев 93”, Росиан Дермански е 7-и, а Илиян Георгиев - 13-и. Стилиян Найденов от Враца раздели с Димитър Стойчев от Монтана петото място при 77-килограмовите. Сергей Велев от „Ботев 93”  е седми при най-тежките – до 130 килограма, а съотборникът му Даниел Банков е  12-ти при 97-килограмовите. При жените в свободния стил дебютантката от врачанския клуб Каролина Василева стана вицешампионка. Във финала на категория до 72 килограма възпитаничката на Камелия Крумова отстъпи на Габриела Гигова  от „Юнак-Локомотив”-Русе. При 50-килограмовите другата представителка на „Ботев 93” Бойка Иванова, която също е дебютантка се нареди на седма позиция.  Следващото състезание за борците от „Ботев 93” е Държавното лично първенство за момчета. Домакин на шампионата, който ще се проведе на 24 и 25 февруари, ще бъде Бургас.