Нова историческа победа в Европа за „Монтана”

19 Януари 2018, 14:46     0

Волейболистите на „Монтана” продължават да пишат история. При първото в цялата си история участие на европейска сцена воденият от треньора Даниел Пеев тим записа трета поредна победа в третия по сила клубен турнир Чалъндж къп. Пред 400 зрители в зала „Младост” домакините се наложиха с 3:1 над гръцкия „Фойникас”-Сирос с екснационала Боян Йорданов в състава си. Монтанчани взеха първия гейм с 25:22, но загубиха вторият на 23 т. В третия дръпнаха убедително с 16:10 след второто техническо прекъсване, за да стигнат до категоричен успех с 25:17. Отборът на „Фойникас” водеше в резултата през цялото време на четвъртия гейм. „Монтана” обаче показа характер и успя да спечели гейма с 25:23, а с това и мача. На реванша на гръцкия остров Сирос на 31 януари два гейма ще са достатъчни монтанският тим да продължи на ¼ финалите.