„Монтана” победи като гост „Кралево” в Адреатическата лига

23 Ноември 2017, 14:31     0

Баскетболистките на „Монтана” победиха като гости сръбския „Кралево” със 79:55 точки. Това бе пети успех от началото на сезона в Адриатическата лига за жени за момичетата на Стефан Михайлов. „Монтана” поведе от самото начало на срещата и след 10 минути игра резултатът бе 29:11 в полза на гостуващия тим. Домакините бяха равностойни само в определени периоди на втората и четвъртата част, но разликата не беше стопена в нито един момент. Най-резултатна за българките бе Христина Иванова с 27 точки и 7 борби. Сара Бут и Даниела Петева записаха по 10 точки, като американката направи и 10 борби. За домакините с 16 точки се отчете Аджови. Във временното класиране в група „B” на Адриатическата лига отборът на „Монтана” разделя първото място със словенския „Цинкарна Целе” след пет победи и една загуба. Трети е тимът на „Партизан”.