„Монтана” – на 1/8-финали на „Чалъндж къп”

22 Декември 2017, 17:08     0

„Монтана” се класира за 1/8-финалите в турнира „Чалъндж къп”. При дебютното си участие в надпреварата тимът елиминира състава на „Апоел Фар Шаба”. Първата среща в Израел завърши с победа за българските волейболисти с 3:1 гейма, а във втория двубой, който се игра в зала „Младост” момчетата на Даниел Пеев победиха съперника си с 3:2 гейма. 25:17, 25:20, 20:25 и 16:14 точки. Първият гейм бе изключително оспорван. Домакините допуснаха повече грешки, основно на сервис. В края те можеха да поведат при 24:23, но не успяха и гостите спечелиха с  27:29. Във втората част момчетата на Даниел Пеев изравниха. Те  изиграха успешно важните моменти в края на третия гейм и поведоха 2:1. В четвъртата част Пеев направи две промени в състава си. На мястото на разпределителя Константин Абаев в игра се появи Делчо Раев, а Георги Михалев замени Златко Кьосев. Това се отрази на играта и гостите изравниха. В тайбрека „Монтана” изоставаше с 3 точки при 7:10, но успя да обърне резултата до 16:14 и да спечели двубоя. На 1/8-финалите момчетата на Даниел Пеев ще се изправят срещне гръцкия „Фойникас”-Сирос.