Минимално поражение за „Ботев” при U 19

16 Март 2018, 14:16     0

U 19 на „Ботев”-Враца претърпя минимално поражение с 0:1 като гост на „Монтана”. Регионалното дерби бе от 19-ия кръг на първенството в елитната група и се игра на терена с изкуствено покритие в парк „Огоста“. Двубоят бе изключително равностоен. Домакините отбелязаха единствения гол още в 10-ата минута. Капитанът Денис Пепелярски центрира отляво и Ваньо Илиев с глава прати топката в мрежата на врачани за 1:0. До края на първата част играта се водеше предимно в средата на терена без сериозни опасности и пред двете врати. През второто полувреме момчетата на Ивайло Кунчев се затвориха в собствената си половина и разчитаха на контраатаки. Иван Велчев, Грег Мицов и Радослав Батов имаха възможност да изравнят, но късметът не бе на тяхна страна. В 82-ата минута врачани можеха да си отбележат автогол. След центриране отдясно на Стефан Каменов, в опита си да отбие топката Йордан Йорданов я прати в напречната греда и тя излезе в корнер. Така срещата приключи с минимална победа от 1:0 за „Монтана”. В следващия кръг отборът на „Ботев” – Враца приема тима на „Левски”. „Монтана” пък гостува на аутсайдера „Черноморец”-Бургас.