Лидерът не допусна изненада при ветераните

06 Февруари 2018, 13:52     0

Лидерът „Ботев 93” не допусна изненада в шестия кръг от първенството по мини футбол на Лига Ветерани на БАМФ – Враца. Формацията на Вангел Христов надигра с 10:8 аутсайдера „Evergreen”. „Ботев 93” в този мач не игра с титулярния си вратар Цветомир Димитров, който бе на турнир в Сърбия и това оказа влияние. На вратата застана резервния страж Цветомир Борисов. Още в 3-ата минута той инкасира гол. Точен за 0:1 бе Пламен Пешев. Минута по-късно Цветомир Ралков възстанови равенството, а в 5-ата минута отново той бе точен за 2:1.  В 7-ата минута Георги Коцев си отбеляза автогол и отново резултата бе изравнен. Две минути по-късно Ивайло Димитров вкара за 3:2. Тимът на „Evergreen” не се предаде и в 9-ата и 14-ата минути Иво Василев се разписа за 3:4. Лидерът отново бе догонващ в резултата и в 20-ата минута Цветомир Ралков възстанови равенството. Пламен Пешев вкара в 28-ата минута 4:5. Минута по-късно Иво Василев изненада стража Цветомир Борисов и се разписа за 4:6, след асистенция на Антон Кръстев, а в 31-ата минута Славчо Славчев вкара за 4:7. 3 минути по-късно Ангел Петров намали на 5:7. Отново той бе точен в 37-ата минута за 6:7 и когато „Ботев 93” очакваше да изравни Иво Василев прати топката в мрежата за 6:8. Това изнерви лидера в класирането и в последните минути на двубоя те отбелязаха четири безответни гола за крайното 10:8. Точни за победителите бяха Ивайло Димитров и на три пъти Цветомир Ралков. Във втория мач от шестия кръг на Лига Ветерани тимът на „Атлетик 1996” надви „Скрита Сила” с 5:2. Петър Андровски откри резултата за „Скрита Сила” още в 3-ата минута. Едва в 29-ата минута Владимир Петров възстанови равенството. В 30-ата и 35-ата минути Александър Младенов бе точен за 3:1 в полза на „Атлетик 1996”. Димитър Димитров покачи на 4:1 в 42-ата минута, а в ответната атака Цветомир Иванов намали на 4:2. Крайното 5:2 оформи Александър Младенов с попадение в 44-ата минута. Отборът на „Кафето” също не допусна изненада и разгроми „Скара Бира” с 8:3. С пет попадения за победителите се отличи Георги Янев. Съотборникът му Росен Георгиев добави два, а веднъж се разписа и Иван Иванов. За тима на „Скара Бира” точни бяха Никола Христов, Тихомир Машов и Янислав Ангелов. Във временното класиране с пълен актив от 18 точки и голово съотношение 52:22 на първо място е съставът на „Ботев 93”. Втори е тимът на „Кафето” с 13 пункта и голова разлика 34:21, а на трета позиция е отборът на „Атлетик 1996” с 10 точки и голово съотношение 19:16. В първия мач на следващия кръг един срещу друг ще се изправят втория и третия във временното класиране. Двубоят е на 10 февруари – събота и започва от 16.00 часа. Вторият мач ще противопостави съставите на „Скара Бира” и „Ботев 93”, а в последната среща играят отборите на „Evergreen” и „Скрита Сила”.