Лесна победа за „Монтана” срещу „Рилски спортист”

09 Март 2018, 14:34     0

Баскетболистките на „Монтана” записаха четвърти пореден успех във вътрешното първенство. Момичетата на Стефан Михайлов надиграха като домакини „Рилски спортист” с 98:65 точки. В отделните части: 30:12, 22:18, 19:19 и 27:16 точки. Още в първите минути на срещата тимът на „Монтана” взе инициативата и не я изпусна до края. Разликата продължи да расте до почивката, а след нея отборите изиграха равностойна трета част. В последните минути преднината на „Монтана” бе над 30 точки и в крайна сметка домакините спечелиха с 98:65. С 26 точки за победителките се отчете Дебора Филипова. Съотборничката й Мария Желязкова добави 13 точки, 9 асистенции и 7 борби, а с 12 точки завърши Димана Макариева. За „Рилски спортист” най-резултатна бе  Радина Живачка с 18 точки и 7 борби, а 16 точки и 7 асистенции регистрира Клаудия Пенкова. В следващия кръг баскетболистките на Стефан Михайлов гостуват на „Славия”.