Класическа победа за „Ботев” в Пловдив

12 Февруари 2018, 15:03     0

Класическа победа като гост с 3:0 записа тимът на „Ботев”-Враца срещу първодивизионния „Ботев”-Пловдив. Контролната среща се игра на стадиона в „Коматево”. Първата възможност за гол се откри пред домакините още в 4-ата минута. Йордан Минев проби отляво и подаде към Лъчезар Балтанов, който от няколко метра стреля по диагонал, но топката бе избита от бранител на врачани. Минута по-късно удар на Диого Кампос излезе в корнер. Последва и удар на Тодор Неделев, който премина на сантиметри от страничния стълб. Врачани изненадаха тима от Пловдив в 24-ата минута. Атанас Кабов получи пас през защитата и с удар от около 20 метра прати кълбото в долния десен ъгъл на Иван Чворович за 0:1. Домакините отговориха с удар на Неделев в 33-ата минута, но стражът на врачани Александър Любенов спаси. В 36-ата минута момчетата на Сашо Ангелов удвоиха преднината си. След многоходова атака Петър Атанасов стреля фронтално и топката влезе в мрежата за 0:2. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката. Домакините започнаха ударно второто полувреме и в 55-ата минута Диого стреля с глава, но Любенов изби топката. Малко по-късно и Фелипе Бризова пропусна удобна възможност. В 70-ата минута домакините получиха право да изпълняват 11-метров наказателен удар след нарушение на . Зад топката застана Неделев, но би покрай вратата. В 73-ата минута Кампос излезе сам срещу Александър Любенов, но стреля неточно. В 77-ата минута врачани отбелязаха трето попадение, с което съвсем попариха надеждите на „канарчетата”. От пряк свободен удар топката беше пратена на първа греда, където влезлият като резерва  5 минути по-рано Янаки Смирнов я засече с глава за крайното 3:0 в полза на „Ботев”-Враца. Според предварителната програма следващата проверка на врачани е в сряда – 14 февруари срещу тима на „Арда”- Кърджали. Двубоят трябваше да се играе на стадион „Христо Ботев”, но заради падналия сняг в последните дни срещата по всяка вероятност ще бъде в София.