Два златни медала за гимнастичките от Мездра

26 Април 2018, 17:44     0

Два златни и един сребърен медал завоюваха гимнастичките на Анелия от Мездра. Отличията бяха спечелени от  XIII международен турнир „Фея под липите“ в Стара Загора. В него участваха 525 грации от 27 български клуба, както и гости от Молдова и Гърция.   Ансамбълът за девойки младша възраст в състав Елеонора Цинцарска, Александра Драганова, Калина Илиева и Йоана Димитровска спечели златото със съчетанието си с бухалки. Шампионка стана и 7-годишната Кристина Лъчезарова при индивидуалните изпълнения без уред. Съчетанието с 2 ленти и топка на триото девойки старша възраст Валерия и Виктория Захариеви, и Биляна Маркова беше оценено от журито  за сребро. При 10-годишните грации ансамбълът, се класира на 6-о място със своето съчетание с топка. На същата позиция са девойките младша възраст. На 12 май във физкултурния салон на ОУ „Христо Ботев“ в Мездра ще се проведе градското първенство по художествена гимнастика.