Два медала за тенисистката Детелина Михайлова

06 Март 2018, 14:19     0

Два бронзови медала от Републиканското първенство по тенис на маса спечели Детелина Михайлова от врачанския клуб „Бобата”. Надпреварата се проведе в Панагюрище. Михайлова завоюва отличията в индивидуалната надпревара и на двойки жени. В Държавното индивидуално първенство участваха рекорден брой състезатели - 101 при мъжете и 78 при дамите. По пътя си към полуфиналите Детелина Михайлова надделя над Кръстина Иванова от "Стоянстрой" - Пловдив и Калина Христова от "Корабостроител" - Варна. На четвъртфинала врачанската тенисистка победи шампионката на България за миналата година Елица Замфирова с 4:1. Със същия резултат Михайлова загуби полуфинала от бъдещата шампионка Полина Трифонова, състезаваща се за отбора на "Корабостроител". В двойковия турнир при жените Детелина Михайлова и партньорката й Калина Христова отстъпиха с 1:3 от бъдещите шампиони Мария Йовкова и Полина Трифонова. Успехът на Държавното първенство на Детелина Михайлова е огромен, въпреки условията, в които се подготвя. Спортист №3 на Община Враца е благодарна на свои приятели и познати, които и помагат с намирането на помещения за тренировки. Детелина Михайлова и треньорът й Любомир Георгиев продължават да търсят подходящо помещение за тренировки. Обърнали са се за съдействие и към Община Враца, но до този момент не е намерено решение на проблема. По време на Държавното първенство Детелина Михайлова бе отличена от Българската федерация по тенис на маса с плакет за принос в развитието на спорта. Още един врачански тенисист се представи много добре на Националния шампионат. 19-годишният Пламен Върбанов завърши 11-и в крайното класиране. Врачанският тенисист, който играе във Висша лига за „Комфорт”- Варна записа пет победи и една загуба.