Два медала за атлетите от Враца в Националния шампионат

23 Януари 2018, 13:40     0

Два медала завоюваха врачанските атлети в Националния шампионат за юноши и девойки до 18 години. Надпреварата се проведе в столичната зала „Асикс Арена”.Отлично в първенството се представи Десислава Йорданова от АК „Павел Павлов”. Възпитаничката на треньора Румен Павлов се окичи със сребърното отличие в скока на дължина, след като постигна 5.37 метра. Останалите състезатели на клуба не успяха да намерят място във финалите в своите дисциплини. Ани Павлова от АК „Враца” стана вицешампионка в тройния скок с 11.66 метра. В скока на дължина възпитаничката на Альоша Велков се нареди седма с 5.03 метра. Съотборничката й Вивиан Трайкова е шеста в тройния скок с 9.91 метра. Похвали заслужават и атлетите от СК „Олимпия - Враца”. 15-годишната Михаела Миткова се класира за финал на 60 метра с препятствия, където финишира пета с личен резултат от 9.29 секунди. На същата позиция, но в бягането на 800 метра е съотборникът й Никола Костадинов. Възпитъникът на Юлияна Борисова спря хронометрите на 2:10.61 минути, което е също негов личен рекорд. На 3 000 метра Любомир Иванов от „Олимпия – Враца” е 10-ти с 10:48.44 минути, а юношеската щафета на клуба на 4х200 метра също е на 10-то място с 1:45.19 минута. В Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години участваха над 800 състезатели от страната. В края на тази седмица предстои и първенство при старшата възраст, където отново врачанските клубове ще имат свои представители.