Десета титла за „Старт - Н”

21 Декември 2017, 12:40     0

Отборът на „Старт-Н”-Криводол е победител в рали кроса за 2017 година. Криводолският клуб печели трофея за 10-и път, като изпревари в класацията тима на „Жико мотор спорт”-Видин и АМК „Ботевград”. Председателят на организацията - седемкратният шампион по автокрос и майстор на спорта Александър Атанасов получи приза на официална церемония в София. Там БФАС награди призьорите в различните дисциплини и класове за този сезон. Всички класирали се на първите 3 места в рали, планинско изкачване, затворен маршрут, раликрос, автокрос, рали-спринт, крос-кънтри рали, гимхана, драг, дрифт, ендуранс и надпреварата за хора с увреждания получиха своите купи. Бяха раздадени общо 256 трофея. Старт-Н доминира в най-тежкия клас на рали кроса – „Дивизия 1”. Светослав Манастирски безапелационно стана №1 при най-мощните коли. Пилотът спечели първа титла в кариерата си, като участва и в 7-те кръга на шампионата. След него в годишното класиране са съотборниците му - трикратният първенец на страната Емил Минчев и миналогодишният победител Иван Живков. В „Дивизия 3” със задно предаване Методи Тодоров от  „Старт-Н” е вицешампион, като бе изпреварен от пилота на видинския клуб „Жико мотор спорт” – Лъчезар Петров. В клас „Лада” Цветелин Велков от криводолския клуб е втори, след Лъчезар Петров и пред Ивайло Цветков от „Жико МС”. Четирикратният шампион в рали кроса Румен Киров тази година кара в затворен маршрут. В генералното класиране на „Серия Макси –  - до 3 500 кубика пилотът на Старт-Н е трети.