Четири медала за борците от „Ботев 93”

22 Януари 2018, 14:37     0

Четири медала завоюваха състезателите от „Ботев 93” на Държавното лично първенство по борба, класически стил за юноши. Надпреварата се проведе в Бургас. Срещите се играха в зала „Никола Станчев”. Новото попълнение на врачани Светослав Николов, който до скоро се състезаваше за столичния „Левски” нямаше конкуренция в категория до 82 килограма и заслужено спечели златното отличие. Той бе определен и за най-техничен състезател в шампионата при класасиците. Във финала Николов победи с технически туш Тихомир Димов от „Армеец-ЦСКА”. В същата категория Кристов Тодоров е 11. С технически туш, но при 87-килограмовите Мариян Маринов от „Ботев 93” победи над Борислав Василев от „Рилски спортист”-Самоков в спора за златото. В тази категория съотборниците му Кристиян Илиев и Християн Кременски се наредиха на пето място. Вторият дебютант в групата на „Ботев 93” - украинецът Сергей Велев също се окичи със златото, но при 130-килограмовите. Във финала той тушира Петър Арнаудов от „Локомотив”-Пловдив. Едуард Евтимов се задоволи с бронзовия медал в категория до 67 килограма. В спора за третото място той тушира състезателя на „Атлетик” -Пловдив Станимир Иванов. В Държавното лично първенство по борба, класически стил участваха 139 състезатели от 21 клуба в страната.