”Ботев” Враца загуби от „Созопол” с 0:1

20 Април 2018, 18:24     0

"Ботев" загуби насред Враца от 15-ия Созопол с 0:1 в среща от 25-ия кръг във Втора лига. Домакините започнаха с пробиви по десния фланг, осъществени от Спас Георгиев и Андреас Васев, довели до центрирания в пеналта, но не завършили с точен удар. Врачани засилиха натиска си и в 17-та мин. остро центриране на Георгиев бе засечено от Емил Стоев, чийто удар мина покрай страничния стълб.  Атанас Димитров в 26-та мин. стреля но отново не успя да затрудни стража на гостите. Ботевци осъществиха страхотна атака в 29-та мин. Емил Стоев подаде към непокрития Кабов в пеналта, но неговият изстрел бе спасен от вратаря Бояджиев. Жълт картон за оспорване на съдийско решение получи Стоян Мантаров от гостуващия отбор в 30 мин. Веднага след това най-активния за домакините Емил Стоев стреля много опасно от воле, но коженото кълбо премина на сантиметри покрай гредата. В 41-та мин. противно на логиката гостите отбелязаха гол при първото си минаване на центъра. Кирил Грозданов проби отляво и се опита да намери свой съотборник с успоредно центриране. Топката обаче се удари в крака на защитника  Кристиян Григоров и  влезе в мрежата за 0:1. През второто полувреме играта на ботевци, продължи да предизвиква недоволството на феновете на стадиона във Враца. Въпреки направените смени домакините не можаха да пробият добре пакетираната защита на гостите. В началото на втората част Янаки Смирнов беше изведен на чиста позиция от Петър Атанасов, но не успя да оцели топката. Созопол на два пъти беше близо и до увеличаване на преднината. В 50-та мин. силен шут на Теодор Стефанов от 30м мина покрай страничния стълб, а в 59-та мин. изстрел на Кристиян Пешов срещна гредата. В 69-та мин. Кристиян Григоров опита с глава да се реваншира за автогола, но вратарят улови топката. Най-чистата ситуация за врачани дойде в 81-та мин. Янаки Смирнов с глава от удобна позиция стреля над гредата. В последните секунди на 4-минутното продължение Петър Атанасов изпълни фаул фронтално срещу вратата, но уцели стената. Старши треньора на „Ботев” Враца Сашо Ангелов беше много разочарован от играта и поведението на неговите възпитаници. Гостите от „Созопол” бяха изпратени с аплодисменти след края на мача от феновете на стадион „Христо Ботев”. Привържениците на „Ботев” останаха недоволни от показаното от любимците им. За Ботев играха: Христо Митов, Атанас Димитров, Атанас Фиданин, Атанас Кабов /46 Янаки Смирнов/, Даниел Гаджев, Емил Стоев, Кристиян Григоров, Петър Атанасов, Петър Альошев /46 Борислав Борисов/, Спас Георгиев /67 Ивайло Михайлов/ и Андреас Васев. „Ботев” Враца ще гостува в понеделник 23 април на „Ботев” Гълъбово в среща от 26 кръг. Началния час на двубоя е от 17:30 ,всички в клуба се надяват на победа с която загубата от „Созопол” да бъде забравена.