“Ботев” Враца загуби от Шкода “Ксанти”

01 Август 2018, 15:09     0

Отборът на “Ботев” Враца загуби с 1:2 от гръцкия Шкода “Ксанти” в контролна среща, която се изигра вчера на ст.“Христо Ботев”. Гостите от южната ни съседка влязоха по-добре в двубоя и опасностите пред вратата на Кръстев започнаха да дават резултат. В 15-та минута Шкода отбелязаха и първото попадение след бърза контраатака, дело на Матиаз Кастро. Четири минути по-късно гостите удвоиха преднината си чрез Петрос Орфанидис. След бързите две попадения играта на Ботев се подобри и врачани създадоха няколко опасни атаки, като при една от тях Юлиан Ненов предостави прекрасен пас към Георги Вълчев, който отблизо реализира и намали резултата. Втората част започна с много промени и в двата отбора, които успяха да създадат няколко положения, но до нови попадения така и не се стигна. Николай Малджански от Монтана ръководи двубоя с помощта на съгражданина си Николай Михайлов и Илиян Маринов от Враца. Следващият двубой на врачани е от 3-тия кръг на Първа лига, когато ще приемат в Монтана състава на Левски “София”.