"Ботев" Враца загуби на старта в Първа лига

23 Юли 2018, 19:57     0

Отборът на ''Ботев'' Враца стартира своето участие в Първа лига със загуба. Възпитаниците на Сашо Ангелов загубиха с 2:1 от състава на ''Черно море'' Варна. Мачът предложи много емоции за неутралните фенове, а пръв в двубоя поведе състава на ''Ботев''. Петър Атанасов с невероятен удар от около 25 метра матира Благой Макенджиев и зарадва многобройната агитка на врачани, пропътувала дългото разстояние до Варна. След гола състава на ''Ботев'' продължи да търси второ попадение и стигна до такова, но то бе отменено след засада. След 15-та минута възпитаниците на Илиан Илиев стояха по-добре на терена и започнаха да създават положения, като в 41-та минута футболист на ''Ботев'' си отбеляза нелеп автогол дело на Мариян Иванов. След началото на второто полувреме отбора на ''Ботев'' започна да играе по-предпазливо и това позволи по-голям натиск на отбора на ''Черно море'', пред които се откриха няколко възможности. ''Ботев'' беше близо до отбелязването на втори гол, след като отлични възможности бяха опропастени от новото попълнение Валери Домовчийски и Петър Атанасов. Вторият направи грандиозен пропуск, след като негови два удара бяха избити с мъка от голлинията на варненци. В 87-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на ботевци настъпи  голямо разбъркване, след което футболист на ''Ботев'' не успя да избие качествено пред вратата и топката попадна при непокрития Георги Божилов, който от близко разстояние сложи край на надеждите на врачани за добър резултат. В крайна сметка състава на ''Ботев'' остави повече от добри впечатления както на своите привърженици, така и на неутралните, а след двубоя треньора на варненци Илиан Илиев заяви, че който подцени врачани, няма да има лесен мач. Ето какво заяви и старши треньора на ''Ботев'' - Сашо Ангелов.