„Ботев” Враца победи с 4:0 в Гълъбово

24 Април 2018, 14:20     0

„Ботев” /Враца победи  с 4:0 в 26-ия кръг на Втора лига. Като гости врачани сразиха „Ботев” Гълъбово и вече имат само 2т. по-малко от първия „Царско село”.  Играчите  на Сашо Ангелов започнаха по-уверено и организираха атаки към вратаря Мирослав Иванов. В 15 мин. се  стигна  до нарушение в пеналта, за което беше отсъдена дузпа. Спас Георгиев се разписа от бялата точка за 0:1. В 18 мин. донесе на гостите нов гол, дело на Петър Атанасов който нокаутира домакините. В 40-та мин. отново той  направи аванса на ботевци класически. Врачани бяха тотални господари на терена през първата част, създадоха много положения и зарадваха  агитката, която ги подкрепяше до последната мин. Втората част започна с няколко атаки на домакините от Гълъбово, които не доведоха до ситуация за попадение. Гостите показаха до края на мача, че са дошли за трите точки и да покажат атакуващ футбол. Врачани стигнаха до четвърти гол в 55мин., дело на  Спас Георгиев. На стадион "Енергетик" в Гълъбово за Ботев играха: Христо Митов, Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Иван Колев, Иво Харизанов, Кристиян Григоров, Петър Атанасов и Спас Георгиев. Четири кръга преди края  на първенството „Ботев”- Враца се завърна на второто място с актив от 52 т.”Царско село” са на първа позиция с 54 пункта след равенство 1:1 с „Монтана”, а  трети са „Локомотив”- София с 51 т.На врачани им предстой домакинство от 27 кръг на Втора лига срещу „Лудогорец 2” . Двубоя ще играе 28 април от 17:00 на стадион „Христо Ботев” във Враца.