”Ботев” Враца победи „Оборище” с 2:0

14 Май 2018, 16:08     0

„Ботев” Враца спечели с 2:0 като гост на „Оборище” Панагюрище.Победата остави врачани  на върха след мачовете от 29-ия кръг на Втора футболна лига. Успехът на стадион "Орчо Войвода" беше изкован пред погледите на около 300 фeнове от Враца, които подкрепиха своите любимци. Поражението закотви домакините под чертата , като над тях надвисна угрозата от изпадане при аматьорите. „Ботев”  беше по-дейният отбор преди почивката, но гостите успяха да открият резултата в добавеното време на първата част. При изпълнение на пряк свободен удар, Петър Атанасов копна топката и изведе Иван Колев, който отбеляза  за 0:1. След почивката врачани продължиха да са по активния отбор на терена. Домакините не успяха да покажат тази игра която да им донесе успеха който да ги спаси от изпадане .  В 78-та мин. Петър Атанасов прониза за втори път вратаря на панагюрци Александър Конов за 0:2 и с това оформи крайния резултат. До края тимът на Сашо Ангелов уби темпото и не даде надежди на „Оборище” дори за почетно попадение. Трите точки  които спечелиха врачани запазиха класирането преди този кръг. На върха във Втора лига- „Ботев” Враца има 61 точки, а преследвачите им „Царско село” и „Локомотив” София събраха по  60 пункта. Всичко остава да се реши в последния 30 кръг на 19 май, когато „Ботев” посреща „Монтана”, която  спечели с 4:0 срещу  „Лудогорец 2”, но с оглед развитието на ситуацията окончателно се прости с надеждата да достигне до бараж, след като остана на четвърто място с актив от 56 точки.