„Ботев” в топ 8 на „Футбол 9“

08 Юни 2018, 14:25     0

„Ботев” - Враца се класира в 8-те най-добри отбора на  България във формата „Футбол 9“ и ще играе на финалите в Сливен от 12 до 14 юни. Възпитаниците на Тодор Гарев и Илиян Маринов елиминираха „Фортуна” -Плевен във финалния бараж в Кнежа след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Двубоят бе интригуващ и оспорван, като двата тима си размениха по едно полувреме. В началото на мача врачани контролираха напълно играта и не дадоха никакъв шанс на плевенчани в атаката. В 15-та мин. Николай Константинов елиминира трима съперници и асистира на Митко Панов, който вкара за 1:0. До почивката бяха пропуснати още 2 възможности за увеличаване на преднината. През втората част тимът на „Фортуна”,  натисна здраво, но ботевци се отбраняваха умело, като вратарят им Николай Иванов блесна с няколко важни намеси. В средата на второто полувреме , плевенчани изравниха за 1:1. В последната 60-та мин. Янислав Тонов изведе Панов в чиста позиция, но двата му последователни шута бяха спрени от вратаря и защитник. При дузпите и тримата изпълнители на „Ботев” не сгрешиха. Точни бяха Тодор Цонев, Пламен Петров и Митко Панов. Стражът Николай Иванов спаси  втората дузпа с което пречупи  плевенчани. Треньора на врачани Тодор Гарев, остана много доволен от момчета и ги поздрави за показаното мъжество и характер на победители .