„Ботев” победи „Струмска слава” само с 1:0

30 Октомври 2017, 16:43     0

„Ботев”-Враца отново си върна водачеството във Втора професионална футболна лига след успех над „Струмска слава”-Радомир. Врачани взеха минимална победа като домакини с 1:0. Двубоят бе от 13 кръг на шампионата.

Момчетата на Сашо Ангелов започнаха по-активно срещата и още в първите минути имаха възможност да открият резултата. Атанас Кабов проби отдясно и центрира, но Янаки Смирнов се размина с топката. В 10-ата минута Емил Стоев изведе Кабов, той стреля до лявата греда, но вратарят спаси на гостите спаси. Три минути по-късно Иво Михайлов проби отдясно и върна на дузпата, откъдето Спас Георгиев вместо да прати топката в мрежата би над вратата. В 15-ата минута Смирнов беше изведен зад гърба на защитата, но Георги Иванов го хвана с ръце и събори на земята, за което получи директен червен картон.