„Ботев” победи „Първа Атомна” с 4:1

19 Януари 2018, 17:35     0

„Ботев”-Враца победи с 4:1 тима на „Първа Атомна”-Козлодуй  в първата си контролна среща от зимната подготовка. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца. През първата част наставникът на домакините Сашо Ангелов бе заложил на новите попълнения. Противно на очакванията мачът започна с леко преимущество на гостите от Козлодуй , които достигнаха до два точни удара в 12-ата и 15-ата минути чрез Пламен Валериев и Любослав Младенов. В 17-ата минута капитанът на „Първа Атомна” Николай Ганчев изведе Любен Вълков зад гърба на защитата на домакините и той откри резултата. В края на първата част врачани се активизираха и логично стигнаха до изравнително попадение. В 36-ата минута новото попълнение в редиците на „Ботев” Иван Колев стреля с глава от непосредствена близост, но право в ръцета на вратаря Ивайло Върганов. Пет минути преди края на първата част Колев бе фаулиран в наказателното поле и главният рефер Илиян Маринов не се поколеба да отсъди дузпа. Точен от бялата точка за 1:1 бе Атанас Димитров. На почивката треньорите Сашо Ангелов и Николай Нинов направиха куп смени. Врачани взеха инициативата и не я отстъпиха до края на срещата. В 52-ата минута Борислав Борисов от 10-ина метра изведе „Ботев” напред в резултата. В 65-ата минута след прострелно центриране отдясно Десислав Атанасов от гостите си отбеляза автогол за 3:1. В 85-ата минута Йордан Апостолов изведе зад гърба на отбраната Спас Георгиев, който оформи крайното 4:1 в полза на „Ботев”-Враца.