”Ботев” победи лидера „Царско село” с 2:1

17 Април 2018, 16:55     0

„Ботев” - Враца нанесе втора поредна загуба на „Царско село” с 2:1 и се върна с нова сила в битката за лидерското място във Втора лига. Дербито на 24-ия кръг ще се запомни с опита на столичани да изиграят двубоя, без да допуснат агитката на гостуващия тим, определяйки по 20 лева за билет, каквато няма дори в Първа лига. Агитка от Враца успя да направи атмосферата позната от мачовете на „Ботев” от настоящата сезон. Срещата започна с двуостри атаки, като още в 4-та минута Спас Георгиев показа с шут над вратата, че гостите са дошли за трите точки. Последваха две опасности за "Царско село", които не затрудниха  отбрана на Ботевци. В 16-та минута главният съдия Станислав Ставров не посмя да даде дузпа за гостите, след като Иван Колев беше ударен с лакът в главата от Хашев. В 27-та мин. Атанас Фиданин, който направи знаменит мач за Ботев, за пореден път разпиля домакините по левия фланг, подаде на Петър Атанасов, който нахлу и изведе Йордан Апостолов, а халфът с премерен удар в долния десен ъгъл хвърли в екстаз гостите за 0:1. В 40-та мин. контраатака, започната от Емил Стоев, премина през Атанасов и Спас Георгиев, а с воле Стоев препарира вратаря на домакините за 0:2. След почивката "царете" направиха всичко възможно да се върнат в мача, но стигнаха само до почетно попадение. Вкара го Светослав Диков в 87-та мин., когато Кристиян Григоров допусна грешка и го остави непокрит за секунди.Кмета на Община Враца остана доволен от играта и събераздаването на целия отбор. Феновете на „Ботев” - Враца показаха, че отбора заслужава да играе в елита. Подкрепата на привържениците беше на ниво през всичките 90 мин. След успеха си врачани се върнаха на второто място в класирането, като имат в актива си 49 т., с една по-малко от водача „Царско село”. Трети е „Локо” /София/ с 47 пункта.