„Ботев“ победи и „Созопол“

02 Октомври 2017, 15:31     0

„Ботев“-Враца записа нова победа в първенството във Втора професионална футболна лига. В мач от 10 кръг на шампионата момчетата на Сашо Ангелов надиграха с 2:1 като гости тима на „Созопол“ и останаха на върха във временното класиране. Врачани откриха резултата в 28-ата минута. След центриране от корнер Борислав Борисов свали топката на Петър Альошев, който от непосредствена близост вкара за 0:1. В 39-ата минута домакините изравниха. След пряк свободен удар вратарят на врачани Николай Кръстев изби топката, която попадна у Кристиян Пашов и той отблизо се разписа за 1:1 и върна интригата в мача. Врачани имаха още едно положение за гол през първата част, след като Янаки Смирнов излезе под ъгъл и стреля, но бранител на домакините изчисти топката. През второто полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена, като гостите на няколко пъти хващаха неподготвени защитниците на „Созопол“ и само късметът ги спаси след опасни контри на врачани. На няколко пъти прибиви на Борисов, Спас Георгиев и Илия Карапетров бяха спирани пред пеналта. Така се стигна до 86-ата минута където след пробив и остро центриране на Борисов в наказателното поле Мустафа Мустафа си отбеляза автогол за крайното 1:2 в полза на „Ботев“-Враца.