„Ботев” отстъпи с 0:2 на „Несебър”

12 Март 2018, 17:12     0

„Ботев”-Враца отстъпи с 0:2 при гостуването си на „Несебър”. Това бе трето поражение за врачани от началото на шампионата. Двубоят бе от 20-ия кръг на първенството във Втора професионална футболна лига. Още в 28-ата секунда домакините имаха възможност да открият резултата, но стражът на врачани Александър Любенов отрази удара. Ботевци също имаха своите шансове да вкарат, но на на два пъти Иван Колев и веднъж Деян Иванов пропуснаха. Врачани създадоха най-чистото си положение в 40-ата минута, когато Йордан Апостолов изведе Атанасов отляво, а той пусна успоредно на голлинията към Колев, но топката мина зад гърба на централния нападател. В 42-ата минута след центриране от корнер Валентин Йосков вкара за 1:0. Секунди след попадението домакините можеха да удвоят преднината си, след като Грозев беше оставен сам срещу Любенов, но топката премина покрай вратата. Още в първата минута на втората част Кристиян Григоров би с глава над вратата. В 54-ата минута „Несебър” вкара втори гол, след като Йосков проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Емануил Манев прати топката в долния десен ъгъл за 2:0. Гостите опитаха да се върнат в мача, но късметът не беше на тяхна страна. В 64-ата минута Смирнов нахлу отдясно и подаде към Борислав Борисов, но топката премина на сантиметри покрай вратата. В 82-ата минута отново Борисов имаше възможност за гол, но отново пропусна. Минута по-късно Янаки Смирнов стреля от фаул, но в стената, а в 84-ата минута Спас Георгиев от 30-ина метра прати топката над вратата. Така срещата приключи с победа за „Несебър” с 2:0. След тази загуба тимът на „Ботев” има 41 точки и отстъпи първата позиция на „Царско село”, който е с 44 пункта. В следващия кръг врачани са домакини на осмия в подреждането „Поморие”. Двубоят ще се играе на 17 март от 15.30 часа на стадион „Христо Ботев”.