„Ботев” надигра „Лудогорец 2” на старта на „Балчик къп”

24 Януари 2018, 18:24     0

Отборът на „Ботев”-Враца записа победа в първия си мач от турнира „Балчик къп“. Момчетата на Сашо Ангелов надиграха с 2:1 тима на „Лудогорец 2”-Разград. През всичките 90-сет минути врачани диктуваха темпото на игра. През първата част Иван Колев на два пъти пропусна от удобни позиции да открие резултата. Борислав Борисов и Ивайло Михайлов също нямаха късмет пред гола. Две минути преди почивката след двойно подаване с Йордан Апостолов, Иван Колев излезе сам срещу вратря на „Лудогорец 2” и вкара топката в мрежата за 1:0. През втората част отново по-дейни на терена бяха врачанските футболисти, но с пропуски се отличиха Емил Стоев и Румен Рангелов. В 80-ата  минута новото попълнение в редиците на „Ботев” Петър Атанасов след самостоятелен пробив от ляво удвои преднината на врачани. Три минути по-късно след грешка в отбраната на „Ботев” тимът на „Лудогорец 2” вкара почетното си попадение. Така двубоят завърши с успех с 2:1 за момчетата на Сашо Ангелов. Следващият мач на „Ботев”-Враца на турнира „Балчик къп“, е срещу домакините от „Черноморец”. Двубоят ще се играе на 27 януари – събота от 14.30 часа.