„Ботев” е втори на „Балчик къп 2018”

02 Февруари 2018, 16:26     0

„Ботев”- Враца се класира на второ място в турнира „Балчик къп 2018”. В последния си мач от надпреварата момчетата на Сашо Ангелов отстъпиха с 1:3 на първодивизионния „Витоша”-Бистрица. Още в 8 –ата минута тимът на „бистишките тигри” откри резултата. След пас между защитниците Григор Долапчиев бе изведен сам срещу Александър Любенов и вкара за 1:0. В 16- ата минута Петър Атанасов центрира в наказателното поле и Петър Альошев с глава изравни и върна интригата в мача. В 33 – ата минута след контраатака Даниел Пеев излезе сам срещу вратаря на врачани и отново изведе „Витоша” напред в резултата. Пет минути по-късно Пеев изпълни перфектно отсъдения пряк свободен удар и оформи крайното 1:3 в полза на „Витоша”. Врачани имаха шанс да вкарат още две попадения, но късметът изневери на Спас Георгиев и Йордан Апостолов. През втората част мачът бе равностоен, като почти липсваха положения пред вратите. Веднага след двубоя двата тима бяха наградени. Първи в турнира „Балчик къп 2018” е отборът на „Витоша”, следван от състава на „Ботев”. Йордан Апостолов от врачанския тим пък бе определен за най-добър полузащитник.