5 отличия за кикбоксьори от Враца

27 Март 2018, 13:21     0

5 медала спечелиха врачани от държавното първенство по кикбокс в стил лоу кик. Надпреварата се проведе през почивните дни в зала „Плиска“ в Шумен. В спора за отличията участие взеха над 200 файтъри. Състезанието бе и квалификация за европейското първенство през тази година. Врачанският клуб „Победа“ се представи на ниво. Възпитаникът на Венелин Янков при юношите старша възраст Дейвид Илиев стана вицешампион в категория 60 кг. От самото начало той игра с травма в глезена и във финала отстъпи на съперника си от софийския клуб „Иккен“. В същата възрастова група, но в категория 63.5 кг, на ринга се качи Асен Маринов. Още на старта състезателят на „Победа“ претърпя поражение, вероятно поради високата температура вследствие на грип. Бронзови медали за врачанския клуб спечелиха Ивелин Цветков /63 кг/ при юношите младша възраст и Михаил Велчовски /75 кг/ при мъжете. Двама бойци на клуб „Арис 2008“ се прибраха във Враца със сребърни отличия от шампионата. Във финалните си срещи те претърпяха поражения от представители на „Иккен“. Втори при 67-килограмовите юноши младша възраст стана Теодор Десиславов, а Васил Иванов зае същото място при мъжете до 86 кг. Техният треньор Ангел Иванов, който е и член на управителния съвет на българската федерация, бе наблюдаващ съдийството в Шумен