5 медала за СК “Атлет“ на международен крос

20 Март 2018, 17:32     0

Два златни, един сребърен и два бронзови медала спечелиха състезателите на СК “Атлет“-Мездра на 36-то издание на Международен крос „Ивайло“. Той се проведе на в парк „Света гора“ във Велико Търново. В състезанието взеха участие професионални атлети от България, Румъния, Сърбия и Македония. СК „Атлет-Мездра“ бе представен от 16 от свои състезатели. Иво Балабанов завоюва златният медал сред мъжете. Той пробяга 10-километровата дистанция за 34:54 мин. Неговият съотборник и национален рекордьор на 3000 м. стийпълчейз Митко Ценов се отказа по време на бягането заради болки в коляното. Дева-Мария Драгиева грабна втория златен медал за СК “Атлет“. Тя бе най-бърза на 4000 м. сред девойките старша възраст. Иван Драгановски се класира трети сред юношите старша възраст в същата дистанция. А Денис Владимирова стана 7-ма на 2 000 м. сред момичетата под 16 г. Възпитаничката на треньора Дилян Маринов-Ива Митова спечели сребърен медал на 600 м. при момичетата 12-13г., а съотборничката й Памела Кръстева се класира на 3 място.